Menu

Z fotogalérie

image018

„Pravda povedaná so zlým úmyslom je niekedy podlejšia ako všetky klamstvá, ktoré možno vymyslieť.”

William Blake

Z kroniky

Prednáška s Ľubošom Václavekom

12.11.2014

Svojou prítomnosťou nás poctil exorcista Ľuboš Václavek. Takmer celý internát sa o siedmej zišiel v študovni. Rozprával nám o svojich zážitkoch a o ľuďoch, za ktorých sa modlil. Prednáška trvala vyše troch hodín, preto sa nám musela posunúť večierka. Všetci však išli spať spokojní a unavení, s novými podnetmi na zamyslenie. Veľká vďaka patrí aj  sestre Chiare, ktorá všetko zorganizovala. 🙂 Ďakujeme!

Mária Heglasová, III.A

Imatrikulácie

11.11.2014

Samozrejme, že sme nezabudli na našich nových obyvateľov. Museli sme ich predsa privítať ako sa patrí, nebolo to ale len tak. Všetci museli prejsť skúškou a zložiť slávnostnú prísahu. Okrem študentov sme imatrikulovali aj našu novú sestru Chiaru a brata Krišpína, ktorý u nás pravidelne slúžieva sv. omše. Všetkým prajeme veľa šťastia a úspechov, a dúfame, že sa im bude v našej veľkej rodine páčiť.

Mária Heglasová, III.A
_____________________________________________________________

Tancujemeeee 🙂

6.10.2014

Ako každoročne, tak aj teraz sa nám podarilo zorganizovať podarenú diskotéku s chlapcami od saleziánov. Všetci sme sa do sýtosti vytancovali, nasmiali a spoznali nových ľudi :). Veľmi sa nám to páčilo (najmä dievčatám) a dúfame, že sa niečo podobné ešte uskutoční ;).

Mária Heglasová, III.A
_____________________________________________________________

A sme späť

9.9.2014

Dnes je to týždeň, čo sme nastúpili do školy. Všetci sa už poctivo učíme :). Zelený dom sa teší mnohým novým tváram. Ako aj minulý rok, tak aj teraz nás každý mesiac poctí svojou návštevou brat Krišpín od kapucínov a odslúži nám svätú omšu. Dnes bola špeciálne za všetkých obyvateľov internátu aby sa nám darilo v nasledujúcom školskom roku ;). Veľmi pekne ďakujeme :).

Mária Heglasová, III.A
_____________________________________________________________

Internát žije hokejooooooooooom 😀 😛

14.5.2014

Naozaj to tu žijeeeeee. Väčšina internátu sa zišla v spoločenskej miestnosti. Presunuli sme dokonca aj modlitbu aby sme nemuseli prerušovať napínavý zápas Slovensko – Nórsko. Všetci veeeľmi držali palce. A oplatilo sa. Vyhrali sme 5:2 a konečne sme si hrdo vypočuli slovenskú hymnu.

10371487_10203255187054783_1949862163566296415_n

Mária Heglasová, II.A

_____________________________________________________________

Divoký volejbal

13.5.2014

Dnes sme sa po dlhom čase zišli na volejbal. Boli sme tam my GSF-áci, ale aj chlapci z konzervatória, ktorí predvádzali naozaj husárske kúsky(čudujem sa, že sa všetci vrátili bez újmy na zdraví 🙂 :)). Veľa kriku, veľa pohybu, veľa radostí. To všetko sa odohrávalo na dnešnom úžasnom volejbale.

Mária Heglasová, II.A

_____________________________________________________________

Úúúúúúžasná večera

28.4.2014

Naši milí Saleziáni nás pozvali na večeru. Presnejšie dievčatá, ktoré ku nim chodili tancovať. Všetky sa pekne nahodili, namaľovali a mohli sme ísť. Boli sme v reštaurácii Junior. Dobre sme sa zabavili samozrejme aj  najedli (veď preto sme tam išli). Zašli sme aj na zmrzlinu a zahrali sme si na klavíri na námestí. Všetci odchádzali na internáty šťastní, podaktorí aj dostatočne mokrí s vodou z fontány 🙂 :).

Mária Heglasová, II.A

_____________________________________________________________

Výnimočná návšteva

26.3.2014

V stredu nás návštevou poctila sestra Veronika, klariska z kláštora v Paderbone v Nemecku. Mali sme naozaj výnimočnú príležitosť získať odpovede na všetky naše otázky. Či už ohľadom viery, života v kontemplatívnom kláštore alebo len tak, čo nám napadlo. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí. Napríklad aj to, že tam majú veľa sladkostí. Ľudia si totižto myslia, že žiadne nemajú, a preto im ich posielajú :). Určite nikto neľutoval, že sa  zúčastnil na tomto posedení. Na záver sme dostali prísľub modlitieb za nás všetkých i prísľub balíčka so sladkosťami 🙂

Mária Heglasová, II.A

Meniny

Kontakt

Gymnázium sv. Františka z Assisi
Ulica J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina, Slovensko

Telefón (spojovateľka): 041/5623935
Telefón (ekonomické odd.): 041/56258900907 839 385
Tel. (riaditeľka): 041/5002063
0903 982 226
E-mail:
IČO: 30222052

Správca stránky:

2% z daní

Študentská karta ISIC

Banner Operačný program vzdelávanie

Banner Olympiáda ľudských práv na GSF

Banner SOČ na GSF

20. výročie zriadenia školy

Banner kampane Červené stužky